Vakondháló , a vakond elleni védekezés hatékony eszköze
A vakond hasznos de bosszantó munkát végez a kertben. Legendás tippek helyett, végleges megoldást ajánlunk.
A tápanyag dús nedves talajban fejlődő növények mellett gyorsan szaporodnak a növényi kártevők, férgek és giliszták melyek a vakond számára fontos táplálék forrást jelentenek. A vakond mentes kerthez vezető legbiztosabb megoldást az jelenti, ha a táplálék után fúró vakondot fizikailag akadályozzuk meg abban hogy a járataiban felhalmozódott földet a felszínre túrja.
A vakondháló rendkívül egyszerű megoldás és nem jelent vállalhatatlan költséget. Egyaránt alkalmazható kiskertekben, növénytermesztésben, lakókörnyezetben és sportpályán ráadásul a vakond is életben marad. A megoldás lényege, hogy a vakondot egy erre a célra gyártott, erős műanyag vakondháló segítségével elzárjuk azoktól a kerti felületektől, melyeket védeni szeretnénk.
A vakondrács alapvető előnyei:
- olcsó, végleges megoldás
- kiemelkedő szakítószilárdság
- nem pusztítja el a vakondot
- nem befolyásolja a növények fejlődését
- könnyen és gyorsan fektethető
- gyepszőnyeg alá is beépíthető
- beépítés után megnő a gyep terhelhetősége
A Vakondháló telepítése:
- Gyepszőnyeg esetén elégséges közvetlenül a gyepszőnyeg alá fektetni. Fontos hogy a csatlakozó vakondhálókat 15-20 cm
átfedéssel fektessük, érdemes az átlapolásoknál méterenként 3 helyen dróttal összekötni..
- Hagyományos füvesítés esetén szintés átfedéssel, de célszerű 20 cm vastag humuszterítést alkalmazni, hogy egy esetleges későbbi rotálás esetén a vakondháló ne sérüljön.
- Fák, szegélyek, burkolatok, épületek csatlakozásánál a vakondhálót fel kell hajtani és ajánlott 6 mm átmérőjű L- alakúra hajlított betonacélok leszúrása is a háló rögzítése érdekében.
.Az átfedésben lefektetett vakondhálón a vakond évek múlva sem tud átásni, ezáltal a felszínen nem lesz nyoma a tevékenységének. Növényeink növekedése zavartalan lesz, a pázsitunk gyönyörű marad és a vakonddal is békében élhetünk.